Egyház és állam – Koreában és Magyarországon

2016. november 03., címkék: Dél-Korea, dél-korea, koreai-magyar teológiai fórum, koreai reformátusok

Négytagú, magyar református teológiai tanárokból álló delegáció látogatott október 24. és 29. között Dél-Koreába, hogy részt vegyen a 2. Koreai-Magyar Református Teológia Fórumon, melyre ezúttal Szöulban és Gvangdzsuban került sor. A delegáció tagja volt Kovács Ábrahám egyetemi docens, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Dogmatika Tanszékének oktatója, a Magyar Vallástudományi Társaság főtitkára, a fórum társszervezője, Füsti-Molnár Szilveszter főiskolai tanár, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia rektora, Pásztori-Kupán István egyetemi tanár, a kolozsvári Protestáns Teológiai Intézet Rendszeres Teológiai Tanszékének tanszékvezetője, valamint Gonda László debreceni teológiai tanár.